Pompa ciepła i kocioł gazowy w jednym - hybrydowe urządzenia grzewcze Immergas Magis COMBO V2

Pompa ciepła i kocioł gazowy w jednym - hybrydowe urządzenia grzewcze Immergas Magis COMBO V2

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie, kiedy ceny paliw wykorzystywanych do ogrzewania domów są wysokie, a prognozy kształtowania się cen na najbliższy czas nie napawają optymizmem? Rozwiązaniem jest pompa ciepła!

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które wykorzystuje energię odnawialną do ogrzewania domu. Spośród wszystkich urządzeń grzewczych to właśnie ona charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną (nawet A+++) oraz niską emisją CO2 - redukując tym samym emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Obecnie pompa jest najbardziej ekologicznym i ekonomicznym urządzeniem do ogrzewania budynków i produkcji ciepłej wody użytkowej. Energię do ogrzewania pobiera z gruntu, wody lub powietrza. Nawet przy ujemnych temperaturach na zewnątrz jest ona wstanie pobrać ciepło z otoczenia. Dopiero przy temperaturze -273°C (zera bezwzględnego) zaczyna brakować ciepła.

W nowo budowanych domach instalacja pompy jest stosunkowo prosta. Natomiast w budynkach modernizowanych wybór nowego źródła ciepła może być problematyczny i wiązać się z przeprojektowaniem istniejącej instalacji, co za tym idzie zwiększyć koszty inwestycji. Dlatego idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest hybrydowa pompa ciepła - połączenie kotła gazowego i pompy ciepła.

Immergas jako jedna z pierwszych firm na świecie, postawiła na rozwój właśnie takiego rozwiązania. Zmiana tradycyjnego ogrzewania na hybrydowe pozwala na uniezależnienie się od dostępności oraz cen paliw i na korzystanie ze źródła ciepła w zależności od opłacalności w danej chwili. Ponadto pompa taka pozwala na późniejszą rozbudowę systemu grzewczego o inne rozwiązania, chociażby fotowoltaikę - co pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd i klimakonwektory - możliwość nie tylko grzania ale w upalne dni chłodzenia pomieszczeń.

Hybrydowe urządzenie grzewcze Immergas Magis COMBO V2 to połączenie pompy ciepła powietrze-woda (typu split) i kondensacyjnego kotła gazowego. Kocioł gazowy, umieszczony w jednostce wewnętrznej, w zależności od modelu ma moc 27 lub 32 kW na potrzeby podgrzewania ciepłej wody użytkowej i 24 lub 32 kW centralnego ogrzewania. Elementy kotła zintegrowane zostały z modułem hydraulicznym pompy ciepła. Takie rozwiązanie jest idealne dla modernizowanych budynków z przyłączem gazowym, które wykorzystują do ogrzewania tradycyjne grzejniki. Pompa hybrydowa umożliwia wybór źródła zasilania instalacji grzewczej w zależności od temperatury zewnętrznej. Kiedy spadnie ona poniżej 0°C, instalacja wymaga wyższych temperatur zasilania. W tym przypadku wykorzystanie kotła gazowego będzie efektywniejsze i tańsze niż pompy wspomaganej grzałką elektryczną. Kiedy temperatura będzie powyżej 0°C, wówczas współczynnik efektywności pompy ciepła będzie miał najwyższe wartości, co pozwoli na maksymalne obniżenie kosztów ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Nowa generacja pomp ciepła Magis COMBO V2 to jeszcze lepsze parametry pracy, a przy zastosowaniu czynnika R32 urządzenie jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Nowa generacja pomp ciepła Magis COMBO V2 to jeszcze lepsze parametry pracy, a przy zastosowaniu czynnika R32 urządzenie jest bardziej przyjazne dla środowiska.

Dlaczego warto wybrać hybrydową pompę ciepła?

Immergas Magis COMBO V2 | Wysoka wydajność i energooszczędność
Wysoka wydajność i energooszczędność

Współczynnik COP wskazuje, w jakim stopniu pompa ciepła wykorzystuje ciepło pozyskane ze środowiska naturalnego w stosunku do pobranej energii elektrycznej. Magis COMBO V2 firmy Immergas zachowuje bardzo wysoki współczynnik COP, nawet w przypadku niskich temperatur powietrza zewnętrznego - wartość do 5,00. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie jest w stanie pracować w temperaturze do -25°C.

Immergas Magis COMBO V2 | Najwyższa klasa efektywności energetycznej
Najwyższa klasa efektywności energetycznej

Immergas Magis COMBO V2 to nowoczesna pompa ciepła gwarantująca wieloletnią, energooszczędną i bezproblemową eksploatację. Urządzenie posiada klasę efektywności energetycznej A+++ dla temperatury zasilania 35°C, A++ dla temperatury zasilania 55°C, dzięki czemu wytwarza ono 5 razy więcej energii niż zużywa, a co najważniejsze - bez emisji zanieczyszczeń. Ta pompa ciepła gwarantuje ogrzewanie pomieszczeń i produkcję c.w.u. przy niskim udziale energii elektrycznej.

Immergas Magis COMBO V2 | Sam decydujesz czym ogrzewasz
Sam decydujesz czym ogrzewasz

Immergas Magis COMBO V2 to połączenie pompy ciepła oraz dwufunkcyjnego kotła gazowego. Takie połączenie pozwala na optymalizację kosztów ogrzewania w zależności od panującej aury. Sam decydujesz, czy w danym monecie źródłem ogrzewania będzie kocioł czy pompa.

Immergas Magis COMBO V2 | Grzanie zimą, chłodzenie latem
Grzanie zimą, chłodzenie latem

Pompa ciepła Immergas Magis COMBO V2 to urządzenie, które nie tylko efektywnie i w sposób przyjazny dla środowiska ogrzeje Twój dom i dostarczy ciepłą wodę użytkową. Latem obniży temperaturę Twoich pomieszczeń. Przy zastosowaniu instalacji podłogowej lub klimakonwektorów w systemie grzewczym budynku, może chłodzić dom, poprawiając komfort mieszkańców w upalne dni.

Immergas Magis COMBO V2 | Rozbudowana sieć serwisantów
Rozbudowana sieć serwisantów

Pompy ciepła, jak każde urządzenie grzewcze, do prawidłowej pracy wymaga okresowej kontroli. Specjalistyczne Serwisy Pomp Ciepła Immergas posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie instalacji, jak i obsługi serwisowej. Dzięki temu masz pewność, że Twoje urządzenie znajduje się w odpowiednich rękach.

Immergas Magis COMBO V2 | Dofinansowanie
Dofinansowanie

Pompa ciepła Immergas Magis COMBO V2 objęta jest dofinansowaniem w Programie Czyste Powietrze. Dzięki temu możesz uzyskać nawet 18 000 PLN wsparcia finansowego do wymiany przestarzałego źródła ciepła na nowoczesne urządzenie Immergas. Dodatkowo właściciele budynków, którzy zdecydowali się na instalację pompy ciepła mogą również skorzystać z rozliczenia modernizacji w rocznym zeznaniu podatkowym.

Immergas Magis COMBO V2 | Czyste urządzenia, czysty dom
Czyste urządzenie, czysty dom

Pompa ciepła to urządzenie, które nie wymaga do działania magazynowania paliwa, jak to jest w przypadku kotłów na węgiel czy pellet. Otrzymywanie energii cieplnej następuje poprzez odzyskiwanie ciepła z otaczającego powietrza. To rozwiązanie zapewnia łatwiejsze utrzymanie czystości w pomieszczeniu z pompą ciepła, a budynek nie emituje CO2, NOx oraz innych szkodliwych związków zanieczyszczających powietrze.

Immergas Magis COMBO V2 | Urządzenie dla każdego
Urządzenie dla każdego

Pompa ciepła Immergas Magis COMBO V2 z powodzeniem nadaje się do każdego domu, bez względu na to, czy jest to budynek nowy czy modernizowany. Świetnie zastąpi każdą inną formę ogrzewania, jak kotły węglowe czy na pellet, a możliwość korzystania z kondensacyjnego kotła gazowego pozwala na efektywne wykorzystanie dotychczasowej instalacji wcbardzo mroźne dni.

Immergas Magis COMBO V2 | Urządzenie dla każdego
5-letnia gwarancja

Pompy ciepła Immergas objęte są bezpłatną gwarancją producenta przez okres 5-ciu lat. Dzięki przedłużonej ochronie gwarancyjnej nie musisz martwić się o nieprzewidziane koszty i masz pewność, że urządzenie znajduje się pod opieką fachowców. Pompy ciepła uruchamiane są również bezpłatnie, przez specjalnie przeszkolonych serwisantów.


Zapytaj o ofertę

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła firmy Immergas. Potrzebujesz pomocy przy doborze urządzenia grzewczego?
Skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści przygotują dla ciebie optymalne rozwiązanie.

Marlin Krotoszyn
Krotoszyn, ul. Rawicka 46
marlin@marlin.com.pl

tel. 533 341 195

Marlin Warszawa
Ożarów Maz., Macierzysz, ul. Sławęcińska 7
email: warszawa@marlin.com.pl

tel. 508 176 854, 508 176 805

Marlin Poznań
Poznań, ul. Ustrzycka 12
email: poznan@marlin.com.pl

tel. 534 309 286

Kupuj na raty z dofinansowaniem
Czyste powietrze - raty z dofinansowaniem

The images used on this page have been taken from www.freepik.com