Montaż pompy ciepła. Co musisz wiedzieć?

Montaż pompy ciepła. Co musisz wiedzieć?

Realizując termomodernizację domu, montaż pompy ciepła jest jednym z kluczowych procesów. Prawidłowa instalacja pompy ciepła pozwoli obniżyć koszty ogrzewania oraz późniejsze prace serwisowe. Ponadto pompa ciepła to najlepsza ekologiczna alternatywa dla kotła zasilanego tradycyjnymi paliwami stałymi.

Na co zwrócić uwagę przy planowaniu montażu pompy ciepła?

Ważne jest miejsce montażu pompy ciepła, zarówno jednostka zewnętrzna i wewnętrzna. Obie powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości. Ponadto należy zachować odpowiednią odległość jednostki zewnętrznej od ściany budynku, tak by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, bezproblemowy dostęp podczas serwisowania urządzenia oraz zminimalizować generowanie hałasu.

Jaki jest czas montażu pompy ciepła?

Montaż samej pompy ciepła trwa zazwyczaj od jednego do trzech dni. Może on być jednak uzależniony od innych czynników. Warto pamiętać, że budynek i instalacja powinny być przystosowane do montażu wybranej pompy ciepła. Warto też zaplanować montaż pompy w miesiącach, w których instalator nie będzie musiał zmagać się z niskimi temperaturami. Inaczej może to wydłużyć czas montażu oraz zwiększyć koszty.

Jaki jest koszt montażu pompy ciepła?

Na koszt montażu pompy ciepła wpływa wiele czynników. Zaczynając od ceny urządzenia, rodzaju zastosowanej instalacji po metraż budynku. Przy planowaniu budżetu inwestycyjnego warto uwzględnić w nim wydatek związany z pracą instalatora, który posiada wszystkie niezbędne uprawnienia. W znacznym stopniu zmniejszy to ryzyko nieprawidłowej instalacji pompy ciepła. Poprawnie zamontowana, będzie służyła bezproblemowo przez długie lata. Cena instalacji pompy ciepła zależna jest m.in. od regionu, dlatego przed rozpoczęciem realizacji warto poprosić o wycenę co najmniej 2-3 instalatorów.

Należy pamiętać, że termomodernizacja budynków, zakup i montaż pompy ciepła, wsparte są rządowym programem Czyste Powietrze. Ponadto niektóre regiony prowadzą własną lokalną politykę wsparcia wymiany starych źródeł ciepła na pompy ciepła. Decydując się na zakup pompy ciepła z usługą montażu zapłacisz mniejszy podatek VAT, zamiast 23% tylko 8% - taka usługa dostępna jest w ofercie salonów Marlin.

Podsumowując

Montaż pompy ciepła nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga jego zaplanowania i przynajmniej pierwszego uruchomienia przez wyspecjalizowanego instalatora. Mimo wysokich kosztów inwestycji, zwraca się ona w przeciągu kilku lat użytkowania. Zachowując wytyczne serwisowe zalecane przez producenta, zapewnią one bezawaryjną pracę przez długie lata.

Już teraz umów się z naszym doradcą. Postaw na pompę ciepła i zmniejsz swoje rachunki za ogrzewanie.

Kupując pompę ciepła razem z usługa montażu w salonie Marlin zapłacisz tylko 8% podatku VAT.


W ofercie hurtowni i salonu Marlin dostępne są urządzenia wiodących na rynku producentów, które spełniają wszystkie wymogi związane z dofinansowanie z programu “Czyste Powietrz Plus”. Skontaktuj się z naszym ekspertem, który przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb wraz z usługą montażu.

Chcesz wiedzieć jak działa popma ciepła? Zobacz nasz artykuł https://www.marlin.com.pl/aktualnosci-i-porady/co-to-jest-i-jak-dziala-pompa-ciepla

Jak działamy?


1. Kontakt

Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów.


2. Wizyta

Nasz ekspert przyjedzie na miejsce inwerstycji.


3. Oferta

Na podstawie zebranych informacji przygotowana zostanie kompleksowa oferta.


4. Realizacja

Finalizacja zamówienie. Dostawa i montaż.

immergas
viessmann
bosch
beretta
atlantic
de dietrich
vaillant
lg
kospel
ricom
defro
alnor

Zapytaj o ofertę

Marlin Krotoszyn
Krotoszyn, ul. Rawicka 46
e-mail:marlin@marlin.com.pl

tel. 533 341 195

Marlin Warszawa
Ożarów Maz., Macierzysz, ul. Sławęcińska 7
email: warszawa@marlin.com.pl

tel. 451 163 782

Marlin Poznań
Poznań, ul. Ustrzycka 12
email: poznan@marlin.com.pl

tel. 534 309 286