Czy rezygnować z kotła gazowego, gdy będzie instalowana pompa ciepła?

Czy rezygnować z kotła gazowego, gdy będzie instalowana pompa ciepła?
W dobie stale rosnących cen paliw, zmuszeni jesteśmy do zmiany sposobu myślenia o ogrzewaniu naszych domów. Możliwość obniżenia kosztów dają odnawialne źródła energii. OZE sprawdza się zarówno przy nowo budowanych domach jak i termomodernizowanych. Co zrobić, kiedy nie chcemy rezygnować z gazu, ale jednocześnie chcemy ogrzewać dom ekonomicznie i ekologicznie?

Rozwiązaniem może być hybrydowa pompa ciepła (np. Immergas Magis COMBO V2), która jest połączeniem kotła gazowego z pompą ciepła. Taki system, po odpowiedniej konfiguracji, sam wybierze w jaki sposób ogrzać dom. Dzięki dwóm źródłom ogrzewania hybrydowa pompa ciepła jest bardzo ekonomiczna i ekologiczna. Dlatego jeśli w domu jest przyłącze gazowe, a instalacja wymaga modernizacji to warto rozważyć zakup takiego urządzenia.

Klasa efektywności hybrydowych pomp ciepła to A+++ dla temperatury zasilania 35°C i A++ dla 55°C. Pompy te mogą wytworzyć ponad 5 razy więcej ciepła w stosunku do pobranej energii elektrycznej, nie emitując przy tym szkodliwych substancji do atmosfery. Zapewniają skuteczne ogrzewanie pomieszczeń oraz produkcję c.w.u., a do tego objęte są dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze. Decydując się na montaż takiej pompy można także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Odliczenia od podatku dokonuje się przy składaniu oświadczenia podatkowego za rok podatkowy, w którym dokonano zakupu. Podstawą do takiego odliczenia jest faktura.

Immergas Magis COMBO V2

Hybrydowa pompa ciepła, która jest w stanie ogrzać dom i zapewnić c.w.u. przy temperaturze zewnętrznej do -25°C. Ze względu na możliwości występuje ona w dwóch wersjach

  • z kotłem dwufunkcyjnym
  • z kotłem jednofunkcyjnym z możliwością podłączenia zewnętrznego zasobnika c.w.u.

Immergas Magis COMBO V2 jest w stanie zasilić instalację czynnikiem o temperaturze do 65°C podczas pracy pompy ciepła oraz do 80°C przy pracy kotła gazowego. Wykorzystując klimakonwektory lub instalację płaszczyznową, urządzenie to może chłodzić dom latem.
Immergas Magis COMBO V2 objęta jest 5-letnią gwarancją producenta.

Więcej o hybrydowej pompie znajdziesz na https://www.marlin.com.pl/aktualnosci-i-porady/pompa-ciepla-i-kociol-gazowy-w-jednym-hybrydowe-urzedzenie-grzewcze-immergas-magis-combo-v2