Wysoka jakość i konkurencyjna cena
Komfort i oszczędność energii
Urządzenie wykonane z dbałością o szczegóły, z wysokiej jakości materiałów, gwarantuje satysfakcję użytkowników przez wiele lat. Dopracowana bryła obudowy pozwala na uzyskanie optymalnej ekspozycji powierzchni wymiennika przy jednoczesnym ukryciu elementów konstrukcji.
Optymalny kształt wentylatora oraz zastosowanie wydajnego silnika EC zapewniają oszczędność do 40% energii elektrycznej w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Różnica w koszcie zakupu urządzenia zwraca się już po roku eksploatacji.
Nagrzewnice VOLCANO zostały dopracowane w każdym detalu przy zastosowaniu przemyślanych rozwiązań. Obudowa została precyzyjnie spasowana przy pomocy opatentowanego systemu SMART LOCK. Dyfuzor kieruje powietrze na całą powierzchnię wymiennika ciepła, maksymalnie wykorzystując jego potencjał. Możliwość indywidualnego ustawienia łopatek pozwala dowolnie ukierunkować ruch ogrzanego powietrza. VOLCANO napędzane przez silnik elektronicznie komutowany EC ma możliwość bezpośredniego podłączenia do systemu BMS. Mikroprocesorowy panel sterujący pozwala na płynną regulację prędkości obrotowej oraz programowanie kalendarza pracy urządzenia.
Krotoszyn, ul. Rawicka 46
tel.: +48 62 722 82 00
sprzedaż: +48 533 341 195
fax: +48 62 722 75 17
e-mail: marlin@marlin.com.pl
Warszawa, Macierzysz, ul. Sławęcińska 7
tel.: +48 22 664 69 56
sprzedaż: +48 508 176 854
sprzedaż: +48 508 176 805
e-mail: warszawa@marlin.com.pl
Poznań, ul. Ustrzycka 12
sprzedaż: +48 533 336 135
fax: +48 61 875 47 46
e-mail: poznan@marlin.com.pl
Nagrzewnice VOLCANO zarówno wyposażone w silniki EC jak i AC mają możliwość przełączania wydajności w zakresie 3 biegów. Przełączanie biegów wentylatora z silnikiem AC odbywa się poprzez przełączenie odpowiednich wyprowadzeń uzwojeń za pomocą prostego sterownika wyposażonego w wyjścia przekaźnikowe i nie wymagane jest stosowanie regulatora napięcia. Regulacja wydajności wentylatora wyposażonego w silnik EC odbywa się za pomocą sygnału 0-10 V. Do sterowania możemy opcjonalnie zastosować prosty potencjometr naścienny, umożliwiający płynną zmianę wydajności lub zaawansowany sterownik mikroprocesorowy, który oprócz wyboru jednego z 3 zapamiętanych progów wydajności może realizować szereg innych funkcji (regulacja temperatury w pomieszczeniu, program tygodniowy ON/OFF oraz nastaw parametrów pracy, funkcje przeciwzamrożeniowe, itp.).
Średnica rurociągu głównego powinna być dobrana w taki sposób, żeby prędkość przepływu wody nie była większa niż 2,5 m/s. Spowodowane jest to osiągnięciem kompromisu między kosztami inwestycyjnymi, związanymi z rozmiarem użytych rur oraz z kosztami eksploatacyjnymi, związanymi z oporami przepływu wody w rurociągach. Zalecamy następujące minimalne średnice rurociągu w zależności od ilości urządzeń i rodzaju nagrzewnic podłączonych do magistrali zgodnie z tabelą w katalogu. W przypadku rozległych instalacji, tj. gdy nagrzewnice znajdują się co najmniej 40 m od źródła ciepła, należy skorygować średnice rurociągów przeliczając je na mniejsze prędkości przepływu wody.
Tak. Najczęściej stosowany czynnik niezamarzający to wodny roztwór glikolu etylenowego. Wymienniki ciepła montowane w VOLCANO mogą pracować z mieszankami o stężeniu do 50%. Należy jednak sprawdzić, czy inne elementy instalacji ciepła technologicznego (zawory, pompa, itp.) są przystosowane do pracy z mieszanką glikolową. Najlepiej upewnić się, jakich wskazówek w tej sprawie udzielają producenci zastosowanych komponentów. Należy też pamiętać, że zastosowanie mieszanek glikolowych, charakteryzujących się zazwyczaj większą lepkością i mniejszą pojemnością cieplną w stosunku do wody, zwiększa opory przepływu czynnika grzewczego oraz zmniejsza moc grzewczą urządzenia.
Tak, ale wyłącznie przy temperaturze czynnika roboczego powyżej temperatury punktu rosy chłodzonego powietrza, ponieważ urządzenia VOLCANO nie są wyposażone w tace ociekowe i nie powinniśmy doprowadzać do kondensacji wilgoci. W celu realizacji funkcji chłodzenia do VOLCANO należy doprowadzić instalację wody lodowej. W przypadku ryzyka wystąpienia temperatur czynnika roboczego poniżej temperatury punktu rosy chłodzonego powietrza konieczne jest wykonanie we własnym zakresie przez użytkownika tacy ociekowej pod urządzeniem. Wówczas dopuszcza się jedynie pozycję pracy VOLCANO z poziomym wypływem powietrza. Wykorzystanie VOLCANO z pionowym wypływem powietrza do funkcji chłodzenia grozi zalaniem silnika wentylatora lub zalewaniem przestrzeni pod urządzeniem, gdyż zamontowanie tacy ociekowej w tej pozycji pracy urządzenia nie jest możliwe. VOLCANO nie jest wyposażone w odkraplacz, dlatego w trybie chłodzenia zaleca się redukcję wydajności, aby wyeliminować zjawisko porywania kropel wody przez przepływające przez wymiennik powietrze.
Tak, nagrzewnice wodne VOLCANO mogą współpracować z pompami ciepła. Jednak podczas doboru wielkości urządzenia należy uwzględnić niską temperaturę czynnika grzewczego. Zaleca się zastosowanie nagrzewnic o dużej powierzchni wymiany ciepła.