Program “Czyste Powietrze Plus” wystartował

Program “Czyste Powietrze Plus” wystartował

Program "Czyste Powietrze Plus".
Dotacja do zakupu pompy ciepła przed rozpoczęciem inwestycji.

Prawie 40 tys. zł dotacji przed rozpoczęciem remontu? Program “Czyste Powietrze Plus” wchodzi w życie z dniem 15.07.2022.

Nowe, dodatkowe założenia do programu “Czyste Powietrze”, umożliwiają otrzymanie do 50% maksymalnej kwoty dotacji, przed rozpoczęciem remontu. Rozwiązanie to, ma pozwolić na skorzystanie z programu antysmogowego osobom, których nie stać na wkład własny w inwestycję, zwłaszcza w jej pierwszej fazie. Do tej pory beneficjenci musieli sami sfinansować inwestycję, a dopiero po jej zakończeniu ubiegać się o dotację. To świetny moment, aby wymienić swój stary piec na nowoczesną pompę ciepła.

Składanie wniosków

Od dzisiaj, tj. 15.07.2022, wnioskować można o przyznanie dotacji przed rozpoczęciem prac. Z tej formy dotacji mogą skorzystać beneficjenci, którzy kwalifikowali się do tej pory do podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania. Chodzi o właścicieli domów, w których przeciętne miesięczne wynagrodzenie wynosi do 1564 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Druga grupa to właściciele domów, których dochód w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900 zł na osobę oraz 1260 zł w gospodarstwie jednoosobowym. W ramach podwyższonego dofinansowania beneficjenci mogli starać się do 37 tys. zł, a najwyższego 69 tys. zł. Uwzględniając zmiany, będzie to teraz odpowiednio 47 tys. zł i 79 tys. zł. Oznacza to, że przed rozpoczęciem inwestycji można otrzymać prawie 40 tys. zł dofinansowania.

Czas oczekiwania na decyzję

Według informacji przekazanych przez ministerstwo klimatu, rozpatrzenie wniosku potrwa do 14 dni, a wypłata zaliczki w ciągu kolejnych 14 dni od zawarcia umowy. Przyznana kwota przekazana zostanie do wykonawcy prac termomodernizacyjnych, a po zakończeniu inwestycji konieczne będzie złożenie wniosku końcowego. Wniosek ten musi zawierać wszystkie faktury oraz protokół odbioru.

W ramach programu “Czyste Powietrze” można ubiegać się o dofinansowanie na zakup, montaż i instalację m.in. pomp ciepła, kotłów gazowych kondensacyjnych, kotłów elektrycznych.


W ofercie hurtowni i salonu Marlin dostępne są urządzenia wiodących na rynku producentów, które spełniają wszystkie wymogi związane z dofinansowanie z programu “Czyste Powietrz Plus”. Skontaktuj się z naszym ekspertem, który przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb wraz z usługą montażu.

Chcesz wiedzieć jak działa popma ciepła? Zobacz nasz artykuł https://www.marlin.com.pl/aktualnosci-i-porady/co-to-jest-i-jak-dziala-pompa-ciepla

Jak działamy?


1. Kontakt

Skontaktuj się z jednym z naszych oddziałów.


2. Wizyta

Nasz ekspert przyjedzie na miejsce inwerstycji.


3. Oferta

Na podstawie zebranych informacji przygotowana zostanie kompleksowa oferta.


4. Realizacja

Finalizacja zamówienie. Dostawa i montaż.

immergas
viessmann
bosch
beretta
atlantic
de dietrich
vaillant
lg
kospel
ricom
defro
alnor

Zapytaj o ofertę

Marlin Krotoszyn
Krotoszyn, ul. Rawicka 46
e-mail:marlin@marlin.com.pl

tel. 533 341 195

Marlin Warszawa
Ożarów Maz., Macierzysz, ul. Sławęcińska 7
email: warszawa@marlin.com.pl

tel. 451 163 782

Marlin Poznań
Poznań, ul. Ustrzycka 12
email: poznan@marlin.com.pl

tel. 534 309 286